Yuzde 14

Dünya nüfusunun yüzde 14’ü, pancar yiyince kırmızı işiyor. Ben de, ben de! Brian da! Acaba pancar boyalı cişle eş seçme arasında bir bağlantı var mıdır?

Betaine veyahut kırmızı renk pigmentini metabolize etmek resesif gen. Bir insanda iki resesif gen bir olunca samanlık kırmızı ciş oluyor.

Ancaaaaakkkk… Eğer ki her pancar yediğinde kırmızı işemiyorsan, demir eksikliğine işaret olabilir imiş. Benimki saat gibi. Eksiklik yok, gen var.

Bonobo maymunları sevişirken, şempanzelerin aksine, pek ses çıkartmazlarmış. Sadece dişileri hafifçe çığlık filan atarmış. Bir kadın bilimci bu sesleri kaydetmiş. sonra hehero erkek, homo erkek, hetero kadın, homo kadın denekleri TV önüne oturtmuş. Cinsel organlarına kan akışını algılayan bir çeşit minik aletler takmış. Ellerine de kalem vermiş ki, ne kadar etkilendiklerini yazsınlar.

Sonuçlar:

Hetero ve homo erkekler, maymunların sevişme seslerine hiç tepki vermemişler. Yazılı olarak da etkilenmediklerini yazmışlar. Heterolar hetero ve lezbiyen seks sahnelerine, erkek mastürbasyon sahnelerine tepki vermişler. Yazılı olarak da etkilendiklerini belirtmişler.

Homoseksüel erkekler de homo seks ve mastürbasyona, aynı sonuçlar.

Ancaaaaakkkk!

Homo ve hetero kadınların vücutları, her çeşit seks, görüntü, hayvan inlemesine cevap vermiş. Yolda yürüyen erkeğe hiç tepki olmamış ama egzersiz yapan kadına olmuş! Ama hetero kadınlar yazılı olarak homoseksüel erkek ilişkisinden hiç, homoseksüel kadın ilişkisinden çok az etkilendiklerini belirtmişler.

Kısacası, kadınların kafası ile cinsel organı aynı şeyi söylemiyor. Kafası, kültürel bilgiyle cevap veriyor, vücudu ise cinsel her türlü şeyden etkilenebiliyor. Ama erkeğin kafası, homoseksüel de olsa, hetero da olsa, cinsel organıyla aynı fikirde. Üstelik erkeğin cinsel organı, kadının cinsel organına göre çok daha tutucu. Kafası gibi kültürel etki altında.

Tahmin edilecek sonuçların tam tersi! Kadın cinselliği ile ilgili araştırmalar, kadın seks bilimcilerin artmasıyla daha detayla yapılır oldu. Ve sonuçlar enteresan. Kadınların cinselliği ile ilgili düşünceler gerçekleri değil, kültürel tabuları içeriyor. Belki de kadının cinselliğinden ziyade, inanışın geldiği kültürün sekse bakışını anlamak açısından faydası olabilir. Ama doğru dürüst bilimsel ve tarafsız araştırmalarla kafamızın değil de, cinsel organımızın hakikaten ne istediğini anlayabileceğiz.

3 Comments

  1. Son derece dogru bir degerlendirme. Bu tabularin kirildigi ortamlarda, ki belli ölcude bunu blogda yaptigimi dusunuyorum, kadinlarin cinsellik konusunda inanilmaz liberal ve acik dusunceli oldugunu görmek her standart Turk erkegini sok edecektir.

    Hatta baski altindaki bu gurubun kendilerini daha da donanimli bir hale getirdigini göruyoruz. 25 – 35 yas gurubunda Turkiye`de kadinlarin da erkeklerden az degil fazlasi oldugunu dusunuyorum. Tabii belirli bir kesimde bu böyle. Sehirli, egitimli kesim… Yine de saptama benim icin ilginc oldu…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


2 + nineteen =