Yaz da yaz da yaz da yaz bakalım ne oluyorsa

Anladığım kadarıyla, Türk Amerikan vatandaşları seçim zamanı oylarını Cumhuriyetçiler’e veriyorlar. Geçen sefer Puşt Bush’a. Önümüzdeki seçimlerde, Cumhuriyetçiler kimi öne süreceklerse. Herhalde eski NY Belediye Başkanı, itoğluit Gulliani’ye. Sebebi Ermeni Tasarısı. Dünya ateşe verilebilir, milyonlarca insan, puştların, itoğluitlerin altında inim inim inleyebilir. Benim halkım oyunu bunlara veriyor. Cumhuriyetçi kim gelirse gelsin, İran’a savaş açacakmış. Oyum itoğluite. İnsanların başını boğasıya suya sokmak işkenceden sayılmazmış. Oyum itoğluite. Aferin bana.

Cumhuriyetçiler, devlet halkın işine burnunu sokmasın anafikrinden yola çıkarak, kabasaba kollarını halkın her tarafına sokuşturuyorlar: kadının kürtaj hakkı, eşcinselin evlenme hakkı, benim tanrılara inanmama hakkım. Bunların devlet işinden anladığı tek şey vergi. Vergi vermesinler aman, ne olursa olsun. Vergi yükü orta direğin ve altının tepesine binmiş vaziyette. Ülke (özellikle Çin’e) borç içinde boğuluyor. Fakirin orasından burasından tepe tepe vergi kesiyorlar, en zenginler parayla kıç siliyorken vergi vermek istemiyorlar. Ola ki o vergi, bir fakirin hayati bir meselesinde devlet tarafından kullanılır. Çocuğu sefaletten kurtulup iyi bir okula gider. Yolu yapılır. Suyu akar da pislikten geberip gitmez. Hastanede insan yerine konulur. Çalışsın, benim kadar zengin olsun tembel pezevenk! İşte “Cumhuriyetçi felsefesi”nin altında yatan budur.

Yok şekerim, ben onlara vereceğim, çünkü Ermeni meselesi, biliyorsun…

İran’a savaş açacaklarmış.

Yok şekerim, Ermeni Tasarısı, hani vaaar yaaaa….

İşkence?

Ermeni Tasarısı…

Açlık?

Ermeni.

Fakirlik?

Ermeni.

Ulan, borçlar ne olacak??? Emeklilik sigortasına bizim nesil yetişemeyecekmiş, o ne olacak???

Er…

Al milyon çekişli, bin metrekare, benzin yutan lüks kamyonunu, Irak’ın kanlı petrolüyle yıka, eşşoleşşek!

Kendimi sükunete davet ederek… Arkadaşım, seçim sırasında verilen sözlerin tutulduğu nerede görülmüş? Onlar söz verirler, sonra lobinizi mi neyinizi yapacaksanız yaparsınız, bak üslerimizi kapatırız da, Irak’ın ırzına güzel güzel geçemezsiniz ha diye tehdit edersiniz, Ermeni Tasarısı’da foslar. Arkadaşım, canım benim, gözümün yağı, kardeşim, Cumhuriyetçiler’e verme oyunu balım. Verme yavrum. Verme çocuğum. Etme, eyleme. Boşver Ermeniler’i bilmemne. Dünya diye birşey kalmayacak Cumhuriyetçiler yüzünden. Ne Ermeni’si kalacak, ne Türk’ü.

Milyon çekişli, bin metrekare, benzin yutan lüks kamyonun kalır ama.

7 Comments

 1. ben Amerikalilari oy verme konusunda Turklere cok benzetiyorum. O kadar dar acidan bakiyorlar ki bu ise, onlar icin onemli olan Turkler icin verilen erzaklar, demek ki Amerikalilar icinse vergi. Basa gelen baska neler “etmis” nereye “etmis” nasil “etmis”, hic onemli degil… yine kazanirlar… bize baksana…

 2. ah şu ermeni meselesi, daha önce girmeye biraz teşebbüs etmiştim blogumda ama insan neresinden tutacağını bilemiyor, elinde kalıyor 🙁

  “yıllardır katı biçimde yürütülen inkar politikaları sonucu türkiye gerek bilim dünyasında gerek politik düzeyde ‘geçmişin nasıl ele alınmaması gerektiği’ konusunda negatif sembol ülke haline geldi. türkiye tüm stratejisini bırakın soykırım olup olmadığını, ‘ortada işlenmiş bir suç dahi olmadığı’ hatta ‘asıl ermenilerin müslümanları soykırıma uğrattığı’ üzerine kurduğu için, yaşananlardan üzüntü bile duymayan hatta ‘gerekirse gene yaparım’ diyen bir toplum gibi algılanmakta. tabi bu konuda ermeni dünyasının da çok namuslu davrandığını düşünmüyorum. ermeni tarihçilere de techirden kurtulanları sorduğumda, ‘orasını karıştırma’ diyorlar.”

  son söz nazım hikmet’ten gelsin, bush’un da cumhuriyetçilerinde amerikan halkı sandıkta cezasını versin;

  bakkal karabetin ışıkları yanmış
  affetmedi bu ermeni vatandaş
  kürt dağlarında babasının kesilmesini
  fakat seviyor seni çünkü sende affetmedin
  bu karayı sürenleri türk halkının alnına

 3. GayKedi, bizim de alnimiza bu karayi surenleri affetmedigimiz dogru mu acaba? Kara suruldugunu bile, birilerinin surdugunu bile itiraf edemiyoruz.

  Ugur, asabiyim beeen! Agzim da bozuktur bazen. Tam operacilara yakisacak sekilde. ;o)

  Archi Sugar, simdi de, kampanyasinda kimin ne soyledigi degil, kampanyanin ne kadar profesyonelce yurutuldugune bakiyor gazeteler. Insan sinirinden kizamik cikarir yeniden!!!

 4. Keske AKP Amerika’da da bir aday cikarsa . . .

  🙂

  Funny!!! . . . NOT!!!

  Anyway, I am voting for a Libertarian, or Ron Paul. Maybe even Steven Colbert.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


17 − 8 =