Teyzem Teyfik için ve dahası

aaaaaaaaaaaaa1.jpgaaaaaaaaaaaaaa3.jpgaaaaaaaaaaaa4.jpgaaaaaaaaaaaaa2.jpg

Feci, rezil kepaze bir film: Before the Devil Knows You are Dead. Siz çoktan ölmüşsünüz de haberiniz yok ayol!

Başlarında ciddiyetle seyrettik ama “bullshit kokusu” alan ben bir süre sonra cıvıdım. Bir arkadaştan fırçayı yedik ama on dakika sonra o da cıvıdı. Bir baktık, artık filme sesli sesli gülmeye, laf atmaya başlamışız!

Albert Finney, Saturday Night And Sunday Morning gibi olağanüstü filmlerde muhteşem “Kızgın İngiliz Gençliği” figürleri yaratmış bir adam, bu filmden hemen önce felç mi geçirmiş de hasta yatağından kalkıp gelmiş? Aktörleri böyle filmlerde oynamaya nasıl ikna ediyorlar, nasıl kandırıyorlar? Prodüktörü arkadaşının teyzesinin oğlu mudur, nedir?

Harikulade bir kitap: George Orwell’in Down and Out in Paris and London. Henüz ortasındayım ama bitine kadar da fikrimi değiştireceğimi sanmıyorum. Yarı-otobiyografik, 1920’lerin sonunda Paris ve Londra’da fakirliği anlatıyor.

bbbbbbbbbbbbbbbbbb.jpg

8 Comments

  1. O ne pozlar öyle ayol? Dans mı ediyor ne? Bu çocuk tam ısırmalık, yemelik. Bu arada havuz mevsimini de açmışsınız bakıyorum. Bizim burada bir tarafımız donuyor:)

  2. Meltem, burada havuz mevsimi hic kapanmiyor ki! Butun sene acik, yagmur camur dinlemiyorlar ve dersleri de iptal etmiyorlar. Sadece yildirim dusuyorsa!

    Hepiniz, hepiniz cok kibar ve tatli ve sevgi dolusunuz. Sozleriniz icin cok cok tesekkur ederiz!!!! :o)

  3. Bu minik minyatür kahramanlara benziyor. Superman desem olmaz da, akla gelen ilk isim bu ya, artik sifat gibi..
    Kendine ozgu yeni bir kahraman iste.

    Kitap cok iyi secim.. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


1 × five =