“Şiddet İçeren” Hislerim Uyanıyor

Afrika’da kaç milyon HİV, kaç milyon AİDS hastası var? Güney Afrika’da? Güney Afrika’da günde (g-ü-n-d-e) bin (1000) kişi AİDS’den ölüyormuş. Beş milyondan fazla taşıyıcı/ hasta varmış. 2005 yılında üç milyon kişi hastalığı kapmış. Ülkenin nüfusu zaten sekiz milyon! İlaca parası yetmeyen anneler, hangi çocuğuma ilaç vereyim, hangisi ölsün diye karar vermek zorunda kalıyorlarmış. İlaçları ucuzlattılar, ama saat kaçta alınacağını bilmek için önce insanın bir saatinin olması lazım. Okuma yazma bilse fena olmaz. Ha, bir de Başbakan’a, Sağlık Bakanı’na ve daha bilumum alık bakanına göre AİDS HİV’den olmazmış. Hele bir iyi beslensinlermiş, hele üstüne de hipopotam kıçıyla, timsah tükürüğüyle, gergadan penisini kaynatıp kaynatıp içelermiş, hiçbişeycikleri kalmazmış. İlaçla başa çıkamayan, cahilliğinden Batı hapına kompleks duyan halk da bu kaynak zımbırtıları satın alabilmek için Başbakan, Sağlık Bakanı ve daha bilumum alık bakanın önerdiği cadı doktorlarının dükkanları önünde, bir ayda boğazlarından kesip biriktirdikleri paraları sayıyorlarmış.

Bu arada Puşt Buşht, evlilik dışı cinsel birleşmeye karşı olmayan hiçbir Amerikalı yardım kuruluşunu Afrika’da desteklemiyor, para vermiyor. Prezervatif dağıttırmıyor. Bütün Afrikalılar’ın başına tek tek adam dikeceğiz herhalde, prezervatif dağıtacağımıza boyunlarına sımsıkı sarılıp İncil’imizi okuyacağız. Hakikaten, bir İncil sayfası, bir boşalmaya bedel!

Zaten Güney Afrika’nın pek saygıdeğer Başbakanı, Sağlık Bakanı ve daha bilumum alık bakanı da o prezervatiflerden Batılılar’ın Afrika’ya mikrop yolladığına inanıyorlarmış. Bu parlak fikirlerine Afrikalı birkaç yeni yetme Şeriat Hükümeti de katılıyormuş. Hep beraber, bütün bir kıta, hipopotam kıçıyla timsah tükürüğüyle, gergadan penisini kaynatıp kaynatıp içeceklermiş. 16 yaşında, hormonları azmış genç erkek ve genç kızlar, haftasonları çıktıklarında “mikroplu prezervatif” takmak yerine, cici cici oturup İncil’e, Kur’an’a, Vudu’ya sarılıp AİDS’i yeneceklermiş.

Şimdi benim içimde, elimde olmadan bazı hisler uyanıyor. Birilerini (en hafifinden) haylaz çocuk gibi kulak memelerinden tutup kafalarını tahtaya vurmak, gözlerinden yaş gelene kadar tokatlamak, hatta falakaya yatırmak gibi hisler bunlar. Hislerimi yatıştırmak için kafama sokmaya çalıştığım bütün affedici düşünceler, hergün bir yerlerde en az bin kişinin herhangi bir saygıdeğer Afrikalı Başbakan, Sağlık Bakanı, bilumum alık bakan, Puşt Buşht ve etek öpücüleri ile akıl vericileri sayesinde öldüğünü hatırlayınca uçup gidiyor. Benden azize filan olmazmış.

blog.jpg

4 Comments

  1. Cok sinir bozucu kesinlikle. Bununla ilgili bir film seyrettim ama filmin adini unuttum. Cocugun anne babasi AIDS’ten ölüyor, hatta köyün yarisi telef oluyor, cunku prezervatif kullanmayi reddeden kocalar karilarina da bulastiriyor, onlar da yeni dogan bebeklerine. Sonra cocuk amcasini bulmaya sehire(Johannesburg)gidiyor tek basina, orada rezaletin bin turlusune tanik oluyor. Koyunde ise buyucu nineler, AIDS’ten olmek uzere olan insanlarin evlerinde ufurup duruyor vs. Acikli bir filmdi.

  2. Cano, bende politika icin lazim olan karakter ozellikleri yok. Daha easy-going olmak lazim. Ben kufuru basarim! :oP Keske politikayi becerebilecek biri olsaydim. Cunku sen bulasma, ben bulasma, sonra kimlerin bulastigini goruyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


seventeen − 2 =