Sesli Kitap Gönüllüleri

İnternette tesadüfen rastladığım bir site:

Sesli Kitap Gönüllüleri

Görmeyen insanlar için kitap okuyup kaydediyor ve bir çeşit sesli kütüphane oluşturuyorlar. Ben, Gece Kraliçesi Kuş Adam’a Demiş ki‘yi bağışladım. Bir CD-rom yolladım, kütüphanelerinde çoğaltıp, görmeyen çocukların dinlemesini sağlayacaklar. Zamanı olan, hevesi olan dostların bu siteye girip birşeyler yapmasını tavsiye ederim.

Görmeyen diyorum, çünkü kör kelimesi kullanılmıyor ama özür kelimesi de bana rahatsızlık veriyor. Neyin özrü? Aslında bize görme özürlü demek lazım. Görmeyen insanların hayatlarını kolaylaştırmadığımız için, özrümüz kabahatimizden büyük. Konuyla ilgilenmek için, illa görmeyen birilerini mi tanımak lazım?

6 Comments

 1. Elif, bu yazını okuyunca aklıma geldi senden yardım istemek.
  6 mayıs günü bir ilköğretim okulunda masal gecesi düzenlemişler. Öğretmenler benim de bir masal okumamı istediler. Bu masallar okunurken bi fon müzüğü kullanmak istiyoruz, hani masallara eşlik edecek. Böyle bir müziği bize ancak sen (sen diye hitap etmem çok hoşuma gidiyor, bunu saygıdan ve sevgiden yapıyorum) tavsiye edebilirsin. Tavsiye ettiğiniz müziği internetten bulacağız. Olur mu, dersin?
  Nihat Abi

 2. Merhaba Elif,
  Epeydir Hedikli Ev ile Nihat Ağabey’in bloglarına bıraktığın yorumlardan tanıyorum seni. Arada bir de konuk oluyorum sayfalarına…
  Bu postunu görünce siteyi hemen ziyaret ettim ve üye oldum.
  Sana teşekkür etmeden de geçemedim.
  Sevgiler
  Mine

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


eighteen − 15 =