Pusula

Adamın biri trende mescit istemiş… Adamın biri de Papa’ya kokmuş koyun başı yollamış. Böyle olaylar varken Temel fıkraları çok yavan kalıyor.

Benim konu hakkında sorularım var: tren-mescitte kıbleyi nasıl bulacaklar? Secdeye ererken burunlarını kırmamayı nasıl becerecekler? Benim yaratıcı milletim buna cevap bulur. Ben bir başlamış olmak için fikir vereyim: Kıbleye uygun pusulalı, yerden yüksek döner bir zemin hazırlanır. Namaz kılacak kişi zemine çıkar, zemin kıblenin yönüne göre gereğince döner. Fena değil. Ezan okuyan çalar saat satıyorlar, benim Zemin’i Kıble’m de bir pazar bulur elbet.

Acaba kokmuş kelle posta yolunun neresine kadar ulaşabildi? Roma’dan mı döndü, yoksa Türkiye’yi aşamadı mı? Kelle Yollayıcı bu fikri nereden edindi? Birinci Baba filminde düşmanın yatağına bırakılmış at kellesi hatırlıyorum ben. Kelle Yollayıcı’nın bu filmden yürüttüğünü iddia edebilir miyiz? Kelle Yollayıcısı tüm samimiyetiyle Papa’nın bir sabah uyanacağını, altın yaldızlı pembe patiklerini ayağına geçireceğini, sırtına ipek sabahlığını alacağını, espressosunu ve çikolatalı kruasanını yerken sabah postasını rica edeceğini, büyük bir kutuyu hediye açan çocuk gibi açacağını ve içinden kanlı ve kurtlanmış kelleyi çıkaracağını, önce incecikten “Mein Gott” diye çığlık atacağını, sonra gayet zarif bir şekilde tepe taklak bayılacağını ve bundan gayri Müslüman inanışla ilgili asla ve asla kötü söz etmeyeceğini mi sanıyor?

5 Comments

  1. I just want to say thank you for taking the time & effort for put this web page together! Please also visit my site:

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


two × 3 =