Popomdan mesajlar

Nihayet arabanın arkasındaki Obama çıkartmasını söktüm. Aynen şöyle birşeydi:

obama1111111111111

Henüz Demokratik Parti’nin adayı belli olmadığı zamanlarda yapıştırmıştım. Bir kadın olarak Hillary’i değil, Obama’yı tercih ettiğimin masajı. Sonra Başkan adayı iken, ülkenin dört bir yanından ağzı köpük saçan Cumhuriyetçiler’e mesaj olarak. Kazanma ihtimali belirince herkesin beynine daha da bir iyi kazınsın diye. Kendi cinsimden olanların bolca olduğu park yerlerinde dayanışmak için, azınlıkta olduğum otoparklarda nanik niyetine.

Sonunda kazandık. Çıkartmayı çıkartmaya kıyamadım. Zafer sarhoşu, gururlu, mutlu, çok çok mutlu. Ben oyumu Obama’ya vermiştim. Şimdi göreceksiniz. Hepiniz.

Adam Beyaz Saray’ı devraldı, ben çıkartmayı hala çıkaramadım. Olur ya, rüya görüyorumdur. Arasıra kendimi çimdiklemek için çıkartmayı görmem lazım. O kadar seneden sonra nihayet, inanılır gibi değil!

Ama artık zamanı. 4 sene, en azından 4 sene havada yürüyeceğim ama seçildiği gerçek. Kimse yerinden söküp atamaz. Ben çıkartmayı çıkartsam da.

Obama çıkartmasına kadar arabanın kıçına birşey yapıştırmış değilim. Ama alışkanlık mı yaptı, yoksa orası çok mu boş kaldı, yoksa kendimi çocuk gibi başka birşeyle kandırmasam Obama’yı çıkartmaya gönlüm asla el veremeyecek miydi, neydi, yerine başka şey koydum. Bugün törenle Obama’yı çıkarttım, şunu taktım:

flying-spaghetti-monster-plaque-2181

Flying Spaghetti Monster’ın sembolü.

Açıklayayım: Amerika’da din-dar/ci (hem dindar, hem dinci anlamında)  Hristiyanlar arabalarının kıçına şu sembolü takarlar:

jesus11111111

Yani hani balık (inanan), balıkçı (İsa’nın havarileri) anlamında. Amerikan usulü Hristiyancılık’ta haçtan sonra en yaygın sembol. Bu balık sembolünün içinde Jesus yazmayanı da oluyor. Böylece arabanın kıçından balığın kokusunu alıyorsun: sağcı, dinci, homofobik, kürtaj karşıtı, Evrim karşıtı, global ısınma karşıtı, çevrecilik karşıtı, hükümet işleri duayla açıla, okullar duayla açıla, la, la, la.

Bunun cevabı genellikle şöyle oluyor:

jesius22222222

Hatta şöyle:

evolve-fish-plaque-236311111111111

Ve hatta hatta:

fish22222222222222gif

Doğrusu ben böyle sıradan veya agresif olmak yerine, espriyi tercih ederim. O sebeple kıçıma Uçan Spagetti Canavarı takmayı karakterime en uygun buldum. USC Kilisesi, dincilerin okullarda, Fen derslerinde çocuklara Evrim Teorisi yerine veya en azından onun yanında siktiriboktan Yaradılış (Intelligent Design) masal masal matitasını öğretme hareketine ve hatta bazı eyaletlerin artık Evrim Teorisi’nden hiç bahsetmeme kararlarına karşı kurulmuş bir çeşit kilisedir. Düşmana kendi silahlarıyla saldıracaksın anlayışıyla yürüyen, şaşkın  insanların şaşkın inançlarına ayna tutan birşey diyeyim. Örneğin bu kilise, global ısınmayı uzun uzun açıklamalarla doğrudan doğruya korsanlara bağlamaktadır. Yaradılış tabii ki Uçan Spagetti Canavarı’nın upuzun kollarıyla başardığı birşeydi. Doğru yolu bulup yüce USC’na ulaşmak isteyenler bu cümleye tıklasın.

Şimdi kıçımda tapındığım allahın sembolüyle mutluyum. Birine hıyarlık eder de yol kesersem, ya kıçıma bakıp ateist orospu diyecek ve kornasına asılacak, ya da ha, bu bizdenmiş, herkes hata yapabilir deyip gülümseyecek. Ya da ya da, pek yaygın bir sembol olmadığı için ne halt olduğunu anlayamayacak ve o başını kaşırken ben çoktan yoluma gitmiş olacağım.

flyingspaghettimonster3333333333

Aşağıda nurlu yüzünü bizlere bir kabaklı payda gösteren USC’nden bir mucize:

spaghetti_monster555555555555


4 Comments

  1. Boga cikartmasi mi…. Himmmm…. Zeus boga kiliginda kiz kacirmamis miydi? Bir de hani inek sekline girip Zeus’tan kacan bir kizcagiz vardi. Bosphorus’un isim annesi! :o)

    Evet arkadaslar. Demek uc kisiyiz. Kendimi emin ellerde hissediyorum. :oP

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


ten − ten =