Otoerotik Carradine?

blog11111111

David Carradine’ı ben Kung Fu dizisinden bilirdim. Babam bazen bana Çekirge derdi. Sonra da şiirsel bir şekilde su isterdi. Teyzemin Tatar kocasına benzetmişimdir hep. Oysa Avrupalı (Alman, Çek, İtalyan, İspanyol, ve daha bir dolu) ve kızılderili (Çeroke) kökenli Amerikalı. Neredeyse bütün soyu sopu da (ana, baba, kardeşler, çocuklar, yeğenler) aktör ve aktris. los angeles’in Hollywood semtinde doğmuş, 72 yaşında ölmüş bir aktör oğlu aktör.

Yakın bir arkadaşımın kalbini kırmıştı. Şöyle: Arkadaşım film direktörü. Bir konferansta görmüş. Carradine’nin başı hoşmuş. Büyük ihtimal eroin. Çok burnu büyük davranmış. Ukalalık etmiş. Çok kırılgandır benim arkadaşımın gururu. 5 sene filan olmuş, adamın ölmüş olması bile affettiremedi!

Carradine bir film çekiminin ortasındaydı. Klozette yarı çıplak buldular. Ben de acaba dedim, otoerotik asphyxiation denen birşey var, ona mı kurban gitti? Kendimi bu ihtimali düşünmekle çok zeki sanıp, bir de tebrik ederken bir de baktım ki dedikodusu çoktan ortalıklara yayılmış. Yani olabilir. Ve ben de tekerleği bulmuş değilim.

Buraya otoerotik asphyxiation nedir, yazacağım. Ama biri birşeyler ararken bu yazıyı bulur da, aman ben de deneyeyim, ne hoşmuş derse ikaz ediyorum. Tek başına yapılınca çok büyük tehlikeler taşıyan bir şey bu şey. Eğer odanızda porno dergileri arasında, çıplak, eliniz bir tarafınızda ve boynunuzda iple bulunmak istemiyorsanız ama ille de meraklısıysanız, sevgilinizle filan yapın. O zaman bile ne olacağı belirsiz. Ben buraya yazayım da, günah benden gitsin. Bu işlerden ölenler var. Şakası yok. 14 yaşında oğlanlardan, İngiltere’nin 50 yaşında milletvekillerine, genç artistlerden ihtiyar yazarlara kadar. Amerika’da yılda 200’le 1000 kişi arasında ölen oluyor. Bana olmaz dememeli.

Erotik asphyxiation nefes keserek seksüel zevke ulaşmak demek. Başa torba geçirerek, boyuna ip bağlayarak, maske takarak, vesaire. Seksüel aktiviteler sırasında beyine giden oksijen kesilirse, zevkte bir tırmanma olabiliyor. Asılarak idam edilen erkeklerin ereksiyon olması çok sık rastlanan bir olay. Bunun zevkle ilgisi olamaz ama demek bir yerlerde beyine bir süre hava gitmemesinin ereksiyonla bağlantısı var. En azından ben boşalırken rahat rahat nefes alıp veren birini ne gördüm, ne de varlığını işittim.  İlişki nasıl işliyor, bilinmez ama olasılığı anlamak için kendini boğazlamaya gerek yok. İlla illa neymiş diyenler nefeslerini filan tutup idare etsinler.

Ölüm nefessizlikten boğulmaktan ziyade, ana kan damarlarının bloke olup kan taşıyamamasından oluyor. Boğulmak dakikalar sürerken, bu şekilde boğazlanmak 20 saniyede olup bitebilir. Yani yeniden yeniden yazayım: Ne olduğunu anlamadan ya ölürsünüz, ya katil sayılırsınız. Aman ha!

Neyse efendim, belki de Carradine efendi efendi intihar etti. Orasını bilemem. Benim şaşkoloz arkadaşımı da, tanıştıktan 45 dakikaya kalmadan unuttuğunu tahmin ederim. Film beni pek ilgilendirmedi ama Kill Bill’de gayet iyiydi. Başka birkaç filmi varmış ki, çok iyilermiş. Derhal ısmarladım.  Umarım seks oyunları oynarken ölmüştür de intihar filan etmemiştir. Yüzünde kocaman bir gülümsemeyle. İntiharı hazırlayan o çok “feci olmalı” zamanı, arkadaşımı küçümseyen birine bile dilemem.

16 Comments

 1. bende bu sabah gazetede okumuştum intihar değil zevkten ölmüş diye..vay be demiştim sınırlar nerelere ulaşmış bu tür uygulamalar bayağı yayğınmış birde ..

 2. Büyüklerin dünyası fazlaca kirli. Niçin o dünyadan çok fazla bahsetmeye çalışır insan?

 3. Hoşgeldin liberalizm :):)

  “Masumiyetin Ayartıcılığı”
  “Orjinal isim: La tentation de l’innocence-Pascal Bruckneri”

 4. Ciddi konulara bulaşmayayım falan filan deseeem olmuyor.Her neyse. Okuyunuz ..Özgürlük başa bela-Richard Matheson

 5. Özel yazışma imkanı var mı sizinle? Açık bir ilan tahtasından yazışmanın dayanılmaz boşboğazlığında kişinin kendisini hissetmesi kadar sıkıntı verici birşey olamaz. Düşünceler birkaç kişi arasında paylaşılmalı zaman zaman. Çünkü o takdirde bir insan daha kendi gibi hisseder kendisini. Bir arenada aslanlar karşısında dik durmaya çalışmak gibi bir mecburiyetiniz olmaz en azından.. Sevgiler

 6. Video”yu ben hazırlamıştım.”Esen yelden” medet nasıl umulabilir sorusu akla gelebilir, Bob Dylan “esen yele” çözümü bırakırken kasdettiği şüphesiz ki tabiat’ın tâ kendisidir. 1974-75″de lise hocamızın bize şehirleşirken giderek bir ahır hayatına yöneldiğimizi söylemesine o sıralar anlam vermemiz imkansızdı.Çünkü her birimiz yeni şehirleşmeye geçmiş insanlardık ve tek tek evlerde oturmanın ve mahalle kültürünün getirdiği o eşsiz komşuluk anlayışı sayesinde özel hayatın mahremiyeti kitleyerek çıktığımız mesken kapılarımızın gerisinde diğer insanlara ve kendimize saygının bir ifadesi olarak bize aitti.Kapalı kapılar ardında ne yapıldığı değil de ortaya dökülmüşlüğün seviyesi ile toplumun demokratikleşme hülyasının ne ilgisi var ise mal bulmuş mağribi hissiyatı ile Çekirgenin özel hal ve ahvalinin ortalığa yeksan oluşu onun ayıbımıdır?..Hiç sanmıyorum, olsa olsa…. (devamını boşverin çünkü başımızda başka esen yeller dolaşmakta.. Özgürlüğü, dili dikenli çitlerle dolanmışların başka biçimde özgürsüzleşmeye götürdüğü bu dünyadan kişinin akl-ı selim birkaç kişiyle birlikte “durun inecek var” dünyayı size terkediyorum diyesi geliveriyor)..

 7. Bu arada belirtmeliyim 1968 kuşağının üstünde tepindiği 1978 kuşağı ve 1980 ihtilalinin ve neo liberalizm tokadını yemiş bir kuşağın temsilcisi olmaktan onur duyduğumu belirtmeliyim.Son söze bu uygun işte 🙂

 8. Off yazacak ne çokşey var. 1968 kuşağının o mağduriyet edebiyatını 1978 kuşağından fazla duyamazsınız,altını çizmeliyim (Pascal Bruckneri kulakların çınlasın)..

 9. Elif TR’de de çok yaygın bu, iş yerinden bir arkadaşımın abisi komiserdi, o anlatıyordu, böyle zevk alayım derken mefta olanların dosyası kabarıkmış.

 10. You’re is a exceptional website owner. The site running rate is outstanding. It type of can feel that you’ll be undertaking any one of a kind strategy erotik �r�nler. In addition, This articles usually are work of genius. you must have done a great pastime on this subject!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


13 − four =