Kıçında markanla dolaşmak

Mavi Honda CRV otomobilimiz var. Daha önce de kırmızısı vardı. Anatol’un deyimiyle ben bir TIR’ın altına sokana kadar. Bagajı büyükçe, oturumu yukarıda ama mutlaka az benzin kullanan bir otomobil diye almıştık. Şimdi arka tamponun tam orta yerinde Obama çıkartması var.

Obama’nın adını arabanın kıçında taşımak demek, genel olarak savaşa karşısın, kadın (kürtaj), eşcinsel (evlilik) haklarından yanasın, evsize, yoksula devletin el uzatması için vergi vermeyi savunuyorsun, global ısınmaya karşı yeşilsin, vesaire, vesaire demek. Şimdi bu araba, hız sınırını ihlal eder mi, sarıda geçer mi, polis ceza yazarken çirkin kaçmaz mı, bak obama çıkartmalıyı durdurmuş, kimbilir ne günah işledi demezler mi, bu araba durduk yere yol verir mi, yoksa başını çevirir de işine mi bakar, ışıkta el açmış bekleyen dilenciye para uzatır mı, uzatırsa hapçıya para veren Obamacı olmaz mı, uzatmazsa hani yoksullardan yanaydı denmez mi, temiz midir (boşa su harcamak ve harcanabilir fazladan para), pis midir ( dikkatsiz, parasız, klasik hipi), hemencecik park etmeyi becerir mi (teknolojiden anlayan modern kimse), çok dikkatlice ve yavaşça mı park eder (başkalarının eşyalarına ve sağlığına hassas ama beceriksiz görülme tehlikesi!), otomobilim Obamacılık için çok mu pahalı, çok mu büyük, çok mu mavi, çok mu burjuva?  Önümdeki McCain kıçlı otomobil yolumu Obama kıçımdan dolayı mı kesti? Acaba Obama’ya yakışır şekilde başımı sallayıp boş mu vereyim, yoksa bu sefer de bizi her an suçladıkları gibi çok mu yumuşak görünürüm de acaba trafik canavarına dönüşüp herifin dersini versem mi?

Oğlanın anaokulunun otomobil parkında, zenci soul-food restoranının parkına çekerken, Cumhuriyetçi’nin evinin önüne bırakırken, arabayı kilitlerken biri yanımdan geçerken, yanımdan geçen beyazsa, zenciyse, Uzak Doğulu’ysa, şişmansa, zayıfsa, kadınsa, erkekse, süpermarketten arabama yürürken çıkartmamla gururlanıyorum, elimde değil! Ama bir yandan da acaba arabamın tamponuna yakışır bir şekilde davranıyor muyum diye endişelenip duruyorum!!!

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


4 × one =