Itsy Bitsy…

anatol-singing-itzy-bitzy-spider.mp3

Anatol’un yüzme dersleri terapi havuzunda. Pıtırcıklar açık havada üşümesinler diye, 2-3 yaşındakilerin yüzme dersini sıcak suda yapıyorlar. Terapi havuzu, terapiye gelenler, vücutları hastalıklarla çökmüşler, kazalarla deforme olmuşlar ve biz: ikibuçuk yaşında bir oğlan, annesi ve Miss Candice.

Geçen gün 15 kişilik bir grup vardı havuzda. Tekerlekli iskemlede sırasını bekleyen, zeka ve beden engelli, engelli denemeyecek kadar aşırı engelli bir grup insan. Yaşları yirmibeşle elli arasında değişiyor olmalı. Kollar, bacaklar, uğultulu kayalıklarda yaşamaya çalışan cılız çam gibi, eğri büğrü. Çoğu nerede olduğunun farkında değil. Hastabakıcılar ikişer ikişer alıyor suya. Boyunlarına canyeleği geçiriyor, sırtüstü yüzdürüyorlar. İndirmek beş dakika, yüzmek on, çıkartmak beş, kurulamak, giydirmek on. Kimisi suda olduğunu bilmiyor, kimisi sevinçle kolunu, bacağını oynatıyor. Biz kenarda duran bir kutu plastik top ve ördeklerimizi havuza dağıtıyoruz. Oyuncaklar, çırpınan bacaklar, hastabakıcılar, pıtırcık etrafında rengarenk.

17 Comments

  1. Sesi acmamla cocuklar kosup geldiler, annesine cekmis sesi belli, nasil da gur, benimkilerin again, again ! cigliklari icinde dort bes defa dinledik ve biz de alkisladik Anatol`u. Bravo ona 🙂

  2. Annem yerim ben onun ‘itsy bitsy’ sini yav… Aaa daha gecen yaz gordugumde anca konusuyor konusamiyordu Anatol’cuk, sen ne zaman buyudun de konser veriyorsun anasi kilikli velet? Bravo sana… Yanimda teker teker kiraz yemek icin kocaman agzini acisini ve o andaki sirinligini hatirladim birden ve ozledim yaaa. valla ozledim. Hadi gene gelin buralara ana ogul.

  3. Aman buyudu de, iki dilden birden laf yetistiriyor! :o) Bir gidiyemiyoruz demesi var, yersin. Gidiyemiyoruz demek gitmeyecegiz demenin kibarcasi oluyor!

    Temmuz’da geliyoruz Asli, hem de bir ay Istanbul’da kalacagiz. O zaman bol bol gorusuruz. Ben de ozledim valla. Ustelik senin tombisini minciklamak istiyorum ben!

  4. Ikiniz de canimsiniz…. Evet bu sefer BOL BOL goruselim:-)Kibarcigim benim, belliydi O’nun o zarif hareketlerinden,tam daha konusamadigindan o aralar duygulari, sozleri gozlerinden okunuyordu o gun Nesenur’larda gordugumde…Ne tatlidir kimbilir simdi, iki dilli Anatol… hadi hadi az kaldi sayilir temmuza. Annesini de ozledim cok. Bir daha bir bogaz turu kizkiza Fusun’u da alip gene iceriz. Hatirliyor musun, konu garsonlari cok acmisti da bizim masanin etrafinda fir donuyorlardi, en son meyveyi sirketten sunmuslardi:-)))

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


18 − 13 =