En en en ender gergedan

Java’nın 40 50 tane mi ne kalmış en ender gergedanını videoya kaydetmeyi başarmışlar. Kadın, gergedan dişiymiş, geceyarısı ormanda çocuğuyla dolaşırken görüntülenmiş. Sonra birdenbire kameraya saldırıp bir tane geçirmiş, kamera neye uğradığını bilememiş. Paparazziyi yumruklamak gibi birşey!

Benim kayınanne ile kayınbabam misafirimizler. O sebeple midir nedir, aklıma yazacak birşeyler geliyor ve kaçıveriyorlar. Kaçmıyorlar da, bayatlıyorlar mı, küfleniyorlar mı? Yoksa yazmasam daha mı iyi olur diye düşünüyorum? Yoksa pek düşünmüyor muyum?

Ben hemen hemen her akşam bir kadeh birşey içerim de bu akşam Brian’dan rica ettim de bir çeşit aperatif yaptı da, akşam yemeği hazırlarken bir yandan aperatifim, bir yandan ayak üstü okuduğum bir kitap, ah ne güzel geldi de… salonda mırmır konuşulan konuşmaları mutlulukla kaçırdım…

İşte bir gergedan, çocuğuyla gezinirken, nasıl olmuş da anlamış, kırmızı ötesi ışıkla çekiyorlarmış halbuki, ulan demiş, hastirin, hem köküme kibrit suyu dökeceksiniz, hem de fotomu çekip magazinlere koyacaksınız, hadi ordan!

Ya da bunların hiçbirini düşünmemiştir, aynen benim yemeğin yanında yudumladığım içkim ve sayfa sayfa okuduğum kitabım sırasında içeride olanların hiçbiri hakkında hakikaten ve samimiyetle bir fikrim olmaması gibi, her noktasını tanıdığı ormanında bir acaip şey farketmiş ve parça parça etmiştir.

Hangi kameraysa o, markasını öğrenmeli. Filmi sağlam kaldığına göre sağlam kameraymış.

4 Comments

  1. Ne süper gergedanmış. Öyle olmak lazım, istemediğin şeylere böyle bir tane koymak lazım. (Uff, süper oldu, uyak redif filan)

    marruu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


1 + 15 =