Dinime küfreden bari

Amerika’da din bazlı kuruluşlar vergiden muaf. Açıyorsunuz tekkeyi, dini yerdir diye dolduruyorsunuz formu, yürü ya kulum. Benim aklımın ermediği, benim masrafını ödediğim o yolları kullanmadan, dua gücüyle uça uça mı dolaşıyor bu insanlar, yoksa benim gibi dinsizin sırtından beleş mi geçiniyorlar.

Hep Türkiye didişmeyecek ya din işleriyle, esas din didişmesi Amerika’da var. Amerika’da en sevilmeyen, en güvenilmeyen, en toplumdışı varlıklar listesinde biz ateistler Müslümanlar’dan, çocuk elleyenlerden, eşcinsellerden, uyuşturucu satıcılarından çoook çok önce, yarışı birinci bitiriyoruz. Her başkanlık seçimi, hangimiz daha dindar sidik yarışı. Böyle iç bunaltıcı bir durum.

Obama sağlık sigortasını herkese ulaşılır yapmaya çalışıyor. Sigortasız kimse kalmasın- parası yetse de yetmese de. Bu ve bu gibi aşırı (!) düşüncelerinden dolayı komünist diyorlar ya adama. sosyalist komünist, ülkeyi Avrupa’ya çevirecekmiş. “Avrupa” kelimesi, ABD dincisinin ahlaksız, serbest, ateist, dejenere, sosyalist kelimelerine karşılık kullandığı bir semboldür. Avrupalı’ya döneceğiz dediniz mi buz keseriz. Daha kaç yüzyıl önce oralardan kaçıp gelmemiş miydik?

Hükümet diyor ki, şirketler çalışanlarına sağlık sigortası yapacak. Bunun içinde doğum kontrol de var. Şirketten zengin şirket olan Katolik Kilisesi naaayır diye haykırıyor. Yeri göğü indiriyor. Çalışanını sigortalarmış sigortalamasına ama doğum kontrolü kapsam dışında kalsınmış. Oysa araştırmalara göre, Katolik Amerikalılar’ın yüzde 90’ı bir doğum kontrolü yöntemi kullanıyor zaten. Demez misiniz ki ikiyüzlülük etmeyin. zaten kullandığınız birşeydir, kilisenize söyleyin haddini bilsin, dogmalarını insanların üzerine üzerine höngürtmesin. Katolik halk da demez mi, ey kilise! Ben hap kullanıyorum. Senin de çalışanının hakları var. Sigortasını öde.

Mantık böyle diyor ama dine mantık karışırsa din diye birşey kalmaz ortada. Katolik vatandaş kilisesinden yana duruyor. Sağ parti kudurmuş vaziyette.  Belli ki kazığı yine hap satın almaya parası yetişmeyen fakir kadın çalışan yiyecek. Bir araba çocuk doğacak. Belki “Avrupa ülkesi” olsa devlet eğitimini, yemeyini üstlenir ama Allah korusun neyse ki öyle olmadığından dolayı o çocuklar yarı aç yarı tok, eğitimsiz büyüyecekler. Sonra fakir ve dindar insanlar olacaklar. Zengin ve dindar insanlar, fakir ve dindar insanları aşağılayacaklar. Devletin yardım elini uzatmasına dilencilik deyip, o paraları kesecekler. Fakir ve dindar kız, bir kilisede iş bulacak. Evlenecek. Kilise hap parasını sağlamayacak. Kızın olacak 7-8 çocuğu. O çocukları eğitemeyecek, besleyemeyecek. Zengin sağ fakirleri aşağılayacak. Böyle böyle geçip gidecek hayatlar.

2 Comments

  1. bu dunyada en az calisma saatiyle ve en bol lak lak ile para kazanilan sektore din diyorum ben. kusura bakmasin inananlar da ama bu bir sektor!
    not: inananlar illa musluman yada katolik vs olmak zorunda diil, bu laf budisti de, pagani da hepsini kapsar ayni sozlukteki gibi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


4 × 1 =