CIGLIK

Geçen hafta larenjit oldum, dört konser verdim, Cadılar Bayramı’yla boğuştum, konsoloslukta 29 Ekim törenleri için milli marşlar söyledim. Ha bir de bu arada facebook’ta ÇIĞLIK adında bir etkinlik başlattım. Nasıl oldu? Bir arkadaşın, son zamanlarda başımıza tüneyen hukuksal tecavüzlerle ilgili bir mesajını okurken başım döndü, terler boşandı, tansiyonum bir fırladı, bir düştü. anladım ki gırtlağıma bir haykırış, bir çığlık oturmuş ki, ağzımı açıp onu bütün dünyaya kusmadan kendime gelemeyeceğim. İçimi şeytanlar basmış: ahlaksızlık, pislik, düzenbazlık, zulum. Ben, diye yazdım birkaç arkadaşıma çığlık protestosu başlatıyorum. yoksa öleceğim. Belki nabzım durmayacak ama içimde başlayan çürümeyi, kangreni durduramayacağım ve yaşayan bir ölüye dönüşeceğim.

İşte ÇIĞLIK böyle başladı. Aşağıya, bilgileri yazıyorum. Bizlere katılın. Hepberaber zombiye dönüşmeden avaz avaz çığlık atmalıyız! ÇIĞLIIIIIK!!!

http://www.facebook.com/event.php?eid=142839655816559

“Çığlık protestosuna var mısın? Türkiye’de ezilen, dayak yiyen, öldürülen, tecavüz edilen, çocuk yaşta evlendirilen, hakarete, işkenceye uğrayan, okula yollanmayan, kimliği bile çıkarılmayan, insandan sayılmayan kadınlar için gırtlaklarımız boşalıp ciğerlerimiz sökülene kadar, avaz avaz, haykıra haykıra, ağlaya ağlaya çığlık atacağız! Ve sesimiz duyulana kadar da susmayacağız! Tüm kadınlar için bas çığlığı!

Çığlığını kaydet, ister görüntülü, ister görüntüsüz, çığlığını kaydedemedin, o zaman fotoğrafını çek, bu grubun duvarına koy, yeterli sayıya ulaştığımız zaman hepsi bir video haline getirilecek ve yayılacak. Bu grup tüm kızkardeşlerimize açık. Davet et, sesimizi, çığlığımızı duyur! Utanmıyoruz, utanmayacağız, susmuyoruz, susmayacağız! Eğer laftan anlamıyorlarsa, çığlık çığlığa anlatacağız!

VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLEMİYORUZ.”

Kendi fotoğrafını ya da videosunu koymaktan çekinen sevgili kızkardeşlerim! O zaman internetten bir fotoğraf bulun, bir filmden bir bölüm koyun! Sırtınızı kameraya dönüp de kaydedin çığlığınızı! Hanımlığımızdan, efendiliğimizden, utangaçlığımızdan yararlanıp kızkardeşlerimizi ellerimizden çekip alanlar durduramaz bizi! Vermeyeceğiz artık! Bir tanesini bile vermeyeceğiz ellerine!

Erkek kardeşlerimizi de davet ediyoruz, fotoğraf ve video koyabilirsiniz! Ancak bir kadının ciğerinden, kalbinden sökülen çığlık kulakları yırtar, kanları dondurur, sinirleri gerer, kabuslara girer! Yine de siz de gelin, bizimle çığlığı basın. Ama unutmayın ki sevgililerimiz, kocalarımız, babalarımız, oğullarımızsınız ama kendinizi henüz bizlere ispatlamış değilsiniz! Içinizdeki erkek budur diyen şeytanları defedin! Bizlere destek olun!

Geçen Çarşamba sabahı, saat 9’da iki arkadaşıma mesaj atmışım: “Çığlık protestosuna var mısın?” İki gün sonra 1300 kişiyi geçmişiz! Çığlıklarımızla! Şu duvara ve özel mesajlarıma bir tek hakaret, çirkin, kırıcı, ayrımcı cümle gelmemiş! Erkek kardeşlerimizin de içlerinin yandığını öğrenmişiz. Bizden adam olmaz, biz beceremeyiz, birleşemeyiz, başaramayız, duyuramayız diyen kardeşlerime sesleniyorum: Sen tökezlersen ben uzatırım elimi. Sen de bana uzat. “Biz” değil, sırf sen yetersin bana. Bir elin sesi yok, milyon elin çığlığı var ama bir el olmadan da el verilmiyor yalnız kalmışa. Hepinize, hepimiz adına teşekkür ediyorum. Yola devam, çığlığa devam. YETER!

‎”CIGLIK-Video 1000 kişi” hazır! Dün gece bin kişiye ulaştığımızda elimize geçmiş olan fotoğraf ve filmlerle hazırladık. İki güne kalmadan iki bin kişiye ulaşacağız ve yeni fotoğraflarla videoları da ekleyeceğiz. Ve üç bin. Ve dört bin. Çığlıklarımız duyulana kadar susmak yok! Bu kaydı yayın, paylaşın. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı bu duvara ekleyin. Basına ileteceğiz, dünya aleme yayacağız. ÇIĞLIKLARIMIZI DUYURACAĞIZ! YETEEEEEEER!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=pVEgT4k80jY

Bir kadın ne giyerse giysin, ister mini etek, ister çarşaf, neye inanırsa, ne düşünürse düşünsün, hakarete, işkenceye, tecavüze layık değildir! Mini etekli, çarşaflı, çırılçıplak, eldiveninden eli bile görünmeyen bütün kızkardeşlerimiz için çığlık çığlığayız!!!!!!!!!! Ne giydiğime bakma, insanlığıma bak! YETEEEEEEEEEER!!!!!

Bizler de Istanbul’da degiliz. Hem de Istanbul’dayiz! Ama hem de Bursa’da, Antep’te, Kirikkale’de, Sivas’ta, Amerika’da, Avrupa’da ve heryerdeyiz! Bu, herkesin sadece bir gunlugune, birkac saatligine biryerlerde bulustugu bir etkinlik degil ki! sesimiz duyulana kadar basacagiz cigligi!

Şu adamlarla rızasıyla yatacak bir çocuk değil, bir adet kadın bulun bana! Bir kadın ki namusuyla para kazanabilecek iş imkanı olsun. Destek olan ailesi, akrabası, arkadaşları olsun. Eğitimi olsun. 30 yaşında olsun, Bir tek kadın yahu, bir tek kadın! Bulamazsınız. HADİ BE ORDAN! YETTi!!!!!!!! Ama bu adamların da karısına, kızına sahip çıkmalıyız biz! Babaların ahlakı çocuklarından, karılarından sorulmamalı! Bir saç teline zarar gelmemeli onların. Bir kadını bile vermeyiz zalimlerin eline!

Çığlık atmak ne zor! Hele fotoğrafını çekmek, hele hele kaydetmek! Ne zor! Ne zor! Zor da olsa, utansa da, çekinse de, kendisini saçmalıyor gibi hissetse de, acaba aptal gibi mi görünüyorum diye endişelense de çığlığı basanlara ve bizlerle paylaşanlara selam olsun! Sadece kızkardeşlerimizi kurtarmayacağız, kendi acabalarımızdan da silkineceğiz, kendi kendimize ait olacağız bundan böyle! YETER!!!!!!!

 

Gazetelerde, televizyonlarda kadınları aşağılayan, zalimleri hoş gösteren yazarları, sanatçıları, medyatik kimlikleri, dizi ve reklamları burada deşifre edin, bütün gücümüzle email bombardımanına tutacağız! Bundan böyle kadınlar hakkında öyle meydanı boş bulup at koşturmak yok! YETER!!!!!!!

 

 

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


two × 3 =