Bu yazı bir hediyedir

Ben ve Brian, 13 yıl önce bugün, Philadelphia’da birbirimizle tanıştık. Nasıl tanıştığımızı, nasıl bir birlikteliğe başladığımızı, bu tür detayları buraya yazamayacağım; babam blogumu okuyor!

Brian bana çok zarif bir tepsi almış. Fransız bir aile yapıyor. Şimdi mutfağın duvarında asılı.

birdddddddddddd.jpg

Ben ona birşey alamadim. Özel birşey bile pişiremedim.

Brian bana birlikte kutladığımız ilk doğumgünümde, Al Green’in bir CD’sini hediye etmişti. Böylece, en saygı duyduğum, en beğendiğim seslerden biriyle tanışmış oldum. Bambaşka stillerde şarkıların peşindeyiz ama Al Green’den çok şey öğrendim. Al Green gibi şarkı söyleyebilmeyi isterdim. Hakikaten, hakikaten isterdim.

Bu CD ile ilgili bir anım var ama onu da yazamam. Çünkü Brian da blogumu okuyor!

Müzisyen insanların “benim şarkım” dediği şey olmaz. Ama ben, Green’in sesinde aşktan daha derin birşeyden bahseden bu şarkıyı sana hediye ediyorum, Brian. Nice senelere.

al_green_f.jpg

11 Comments

 1. Daha nice verimli, keyifli, doyurucu (?), dopdolu yillar!!!

  (Seni o kitada pek hayal edemiyorum aslinda. Bir gun bu kitaya gelmen dilegiyle- belki temelli?)

 2. Hepinize binbir kere tesekkur ederim!

  B5, ben de hayal edemiyorum. Demek ki gercek. :o(

  Alp&Ege’nin Annesi, muzurluk etmeyiniz! :o) Hayir, ufukta bir Ege yok. Herkes kendi cocukluk zamanini kopyalamak istiyor kendi cocugunda sanirim. Ben, yirmi sene tek cocuktum. Onu kopyaliyorum herhal!

 3. Elifcim, biz de Kasim 26 haftasinda tanismistik. Ama bizimki 2001, siz cok daha kidemlisiniz 🙂 Simdi ben de ne yapacagimi bilemiyorum, senin CD zamaninda gelseydi onunla bir surpriz yapmayi dusunuyordum, ama hala elime gecmedi 🙁

 4. iyi ki tanismissiniz ve de iyi ki anatolu yapmissiniz daha nice beraber neseli yillar dilerim size… beraber iki tonton ihtiyar olun emiii :))

 5. İkinize de daha nice mutlu yıllar süren bir birliktelik diliyorum Elif.

  Ya nedir bu baba baskısı(!), koca baskısı (!) falan anlayamadım bu arada. Yazsan da şu hikayeleri, ben de meraktan kurtulsam:))
  Sevgiyle kal…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


fifteen + 14 =