Benim de bir komplo teorim olsun!

Komplo teorilerini eğlenceli bulmakla beraber, pek pabuç bırakmam. Doğu kafasından sarmaşık usulü filizlenen, olan biteni dosdoğru görmektense, kendi düzenine uydurmak için çetrefilli hale getiren, arabesk bir alışkanlık. Ama!

Ama, bu sefer olabilecekler öyle beyin jimnastiği attırıyor ki insana, engel olamadım, çikolatalı keke saldıran tombiş kız çocuğu gibi atladım teorinin içine. Bu benim teorim:

Sayın Fethullah Efendi’ye Amerika yeşil kart vermemeye karar vermiş. Bir ay sonra goodbye ediniz demişler. Aynı anda, hakkında süregelen davalarda onamalar, vesaire oldu.

Dönüşün muhteşem olacak ya ikinci Humeyni naraları atılıyor.

Ben yasalardan kaçmıyorum, şekerim yükseldi de, ondan Amerika’ya gidiyorum demişti. Seneler önce. Şimdi davanın bu durumundan sonra geri dönüverirse ne derler? Hani kaçmıyordun? Lehine karar verilince taşı tarağı topluyorsun? Hem de tam AKP kapatılma ihtimalleri, halk içinde dalgalanma sebepleri doğarken? Yani zamanlamaya bakınız!

Bunları dedirtmek olmaz.

O zaman ne denecek? Amerika beni attı. Allah, Allah, ne büyük bir rastlantı?

Ya da, bir rastlantı oldu. Göçmen bürosunun ofis yaveri, adamın bakışını beğenmedi. Zaten 11/11’den beri böyle tiplerden tırsar oldular. Terörist filandır, atalım şunu dışarı dedi. Aynı anda dava lehinde biterken, üstelik de AKP kapanma ihtimalleri ile dinci halk, önde giden körün sopasını arar gibi bir baş aranıp duruyor.

Yahu, bütün rastlantısal terslikler de bizim milleti mi buluyor?

10 Comments

 1. bu sabah kahvaltıda gazete okurken gözüme ilişti Gülen’in dönecek haberi… kıvama geldi memleket… döner (ya da döndürülür)elbette…

  iyi bir teori olmuş 🙂

 2. Ne tesaduf!!

  Fethullah Gulen’in beraatinin onaylanmasi ile ABD’nin Gulen’in “green card” basvurusunu reddetmesi ayni gunlere denk geldi!

  Ve Gulen’in “bir ay” icinde ABD’yi terk etmesi gerekiyormus!…

 3. Bir zamanlar Fethullah hocanın yanında yer alan Nurettin Veren, Nurculardan ayrıldıktan sonra çok ilginç şeyler anlattı. Youtube’a girip “Nurettin Veren” yazınca katıldığı programlar çıkıyor. İbretlik şeyler söylüyor hoca efendi hakkında.

 4. Assagida yazacaklarim komplo teorisi degil,gerceklerin ta kendisidir Elif Hanim,maalesef gercekler…
  11 Eylül Saldirisi global terörizmin ve gizli örgütlerin eylemlerini doruga çikardiklari bir noktadir. Bu Amerika’daki aile hanedani yapilarinin ve Anglo Sakson ve Yahudi gizli örgütlerinin dünyayi tamamen kontrol etmek için olusturduklari bir milenyum komplosudur. 11 Eylül olayi tamamen küresellesmeyi ve emperyalizmi dünyaya yaymayi düsünen bazi gizli yapilanmalarin, emperyalist odaklarin psikolojik savas için ortaya çikardiklari bir üründür. Televizyondaki görüntülerde ve sunumlarda çok net olarak kanitladigimiz gibi, 11 Eylül olayi bir düzmecedir ve yurt disindan koordine edilen ve Afganistan’daki magaralarda yasayan insanlarin yönettigi bir El-Kaide saldirisi degil, Amerika içinden koordine edilen ve terör korkusu yaratmayi ve ortak bir terörizm düsmani olusturmayi hedefleyen bir saldiridir.
  Bir kaç çok vurucu nokta vardir: Öncelikle ikiz kulelere ya da Pentagona çarpan uçaklarin düsürülmemesi ve her iki uçagin da kuleler tam kuleler içine girdiginde infilak etmesi enterasandir. Ayrica Güney Kuleye çarpan uçagin altinda anlasilamayan bir cisim vardir. Bu cisimi inceleyen uzmanlar bu cismin bir torpido veya bir bomba olabileceginden bahsetmektedirler; zaten uçagin tam kulelerin içindeyken aniden patlamasi ve özellikle Güney Kulede 3 ates topu belirmesi uçaga monte edilmis bir patlayici yapinin varligini düsündürmektedir. Uçaklarin yolcu uçagi olup olmadigi belirsizdir. Uçaklarda 4 farkli açidan inceledigimiz zaman her türlü farkli adli tip analizinde kapilar, pencereler görülememektedir. Bazi uzmanlar bu uçaklarin tanker uçak olma ihtimali üzerinde durmaktadir. En önemlisi her iki kulenin de 56 ve 80 dk. sonra birden çökmesidir. Üstelik çöküs 9 sn içinde gerçeklesmistir. Bu çöküs gerçeklesirken binanin pencerelerinden patlayicilarin fiskirdigi çok net olarak görülebilmektedir. Hiç bir bina bu kadar kisa süre içinde çökemez. Normal kosullarda binanin kat kat uzun sürede çökmesi beklenirdi. Ayrica uçak yakiti 800 santigraddan daha yüksek bir sicaklik olusturamaz. Halbuki binanin çökmesi için çeligin erimesi gerekir ve 1500 santigrad sicakliga ihtiyaç vardir.Bu durum bize göstermektedir ki;emperyalist ABD ve oyunlari hep devam edecektir.Petrolün varil
  basina degeri yakında USD.-200 olacaktir.Büyük bir ekonomik kriz kapisindadir.Dünyanın en borclu
  ülkesidir.Cin’den borc alip,Irak’la savasmayi düsünmektedir.Zavalli Amerikan halki,savas istememekte ve ortadogundan gelen ceset torbalari gizlenmektedir.FED devamli karsiliksiz dolar basmaktadir,nereye kadar?Her yil 10 milyondan fazka insan sokaklarda donmakta veya acliktan
  ölmektedir.Yaptigi bütün savaslarda yenilmistir.Hep yanlis politiklar,zavalli Amerikan halki!..Kardelen

 5. Kardelen, herseye kadir bir ulu Amerika var olduguna inanmak insanin icini rahatlatiyor. Ne de olsa insan beyni duzen sever: siyah- beyaz. Iyi- kotu. Ancak isler bu kadar basit, hayat bu kadar duzenli degil. ne yazik ki. Ben grileri gormekten kacinmamayi tercih ediyorum.

  yazdiklarinizda cokca gercek var ama 11 Eylul ile ilgili dusuncelerinize katilamayacagim. Oysa oyle olsun isterdim. Boylece en guclu ve en planli ulkede yasadigimi dusunup, kendimi bir nebze emniyette hissederdim.

 6. teorin ermis kisi isi olmasin:))
  baktilar vatandaslik cikmadi okuyup uflemislerdir..:)))
  yillardir bu insanlarin icinden biri olarak karar verdik,baska gezegende su bulunsun nermisle gidecegiz..nermis zaten yemeden yasayabiliyor bende alisabilirim..

 7. 2 ağustos oldu,sanırım fehullah dedem vize almış,gelmediğine göre…

  insanlar artık kesinlikle daha akıllı,şu yaptığınız yorumu herkes yapmıştır,aynı gün değil de iki hafta aralı çıksaydı bu haberler o zaman hafızası güçlü duyarlı insanlar yapacaktı bu yorumları ve sanırım doğru yorumlar yapmışsınız…

  ama,
  komplonuzun içine komplo sokayım;

  belki de fethullah dedem gerçekten vize almak amerikada kalmak istiyordu ama vize alamayacak ve sınır dışı edilip türkiye dönmek zorunda bırakılacaktı,ve onun türkiyedeki siyasi oluşumlara nüfuz ettiğini düşünmemizi sağlayıp fethullah dedeme ve oluşumuna zarar vermek isteyen insanlar (kim olsun,kim olsun,hmm… ergenekon… şamar oğlan oldu madem…) illegal düzenlemelerle fethullah dedemin beraatini ayarladılar ve kamuoyunun sizin düşündüğünüzü düşünmesine vesile olacak “beraat haberi”ni ve “vize başvurusuna aldığı red cevabı”nı aynı gün kendi yanlı yayın organlarnda yayınladılar ve fethullah dedemin hiç kaybetmediği kadar kaybetmediği kredi kaybetmesine neden oldular,fethullah dedem yaşlı da olsa zeki insandır,eğer kendi düzenleme yapacak olsa önce türkiye’ye gelir sonra burada beraat ederdi ve o zaman bazılarının kullandığı amiyane tabirle “peygamberler gibi” karşılanırdı…

  elif hanım 🙂
  ne dersiniz?

 8. burada silme opsiyonu yok 🙁 kelime tekrarı yapmışım yazarken,bir de cevapları mail adresime gönder opsiyonu yok,sizin cevabınızı merak ediyorum ama gitmişsiniz,cevabın ve sizin ne zaman geleceğinizi bilmiyorum,geldiğinizde buraya yazdığınız yorumu mail adresime de gönderebilir misiniz?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


15 + seventeen =