Ben samimi olarak üzülüyorum

Malatya’nın AKP’li milletvekilleri konuşuyorlar. İlk tepki herhalde, çünkü bir gün önce okuduğum şeyi, ertesi gün internette buraya kopyalamak için aradığımda bulamıyorum; demek ki kendi laflarından hoşlanmayıp kaldırtmışlar. Şunun gibi birşeylerdi: Malatya’nın böyle bir şekilde gündeme gelmesi üzücü. Zaten Hristiyanlık propagandası yapıyorlarmış. Dış mihraklar, provokasyon, biri Alman, bunlar Müslümanlık’tan çıkmış da Hristiyan olmuşlar, izinleri var mıymış, vesaire, vesaire.

Köşeyazarları döktürüyor: neden bu katliam? Misyonerlerden korku neden? Zaten şunun şurasında kaç kişicik Müslümanlık’tan Hristiyanlık’a geçiş yapmış ki?  Müslümanlık o kadar kolaycacık terkedilecek birşey miymiş? Hristiyanlık’tan mı korkacak mışız?

Breh, breh! Yani kıvırtmanın böylesine şapkam olsa çıkaracağım. İlla kedi gibi bacaklara sürtünerek yazacaklar yazacaklarını. Yahu, Türk milleti her ay yüzlercesiyle Hristiyan olsa, o zaman haklı mı bulacaksınız katilleri? Hem bu ne biçim bir büyüklük kompleksi? Kim korkar hain kurttan! Özrü kabahatinden büyük. Böyle mi kazanacağız gırtlak kesmeye karar vermiş insanları? “Ha, Abi, bak doğru söylüyor. Pezevenkler zaten üç beş tane. Bırakalım yaşasınlar.”

Ha, bir de gazete manşetlerine göre, tabii dünya bizi konuşuyormuş ve de dünyaya rezil olmuşuz.

Adamlar neredeyse öldürüldükleri, bizi elaleme rezil ettikleri için, gömüldükleri yerden çıkarılıp bir de linç edilecekler. Bir kere, dünya bizi konuşmuyor. Dünya, bizim hemen yanıbaşımızdaki yerlerden biraz daha büyükçe bir yer. Avrupa tabii haber yapacak: AB’ye üye olmaya yeltenen bir ülkede insanları, koyun gibi gırtlaklarını kesip öldürüyorlar. Kimseye rezil olacak halimiz de kalmadı. Zaten millet düşüneceği şeyi düşünüyor. Dünyanın başka yerleri de haber yaptıysa, magazin değeri için yapmıştır: korku filmi gibi, dini kitap basıyor diye en çirkin şekilde boğazlanan insanların haberi haber değil de, Türkiye’nin mavi denizi, altın kumu mu haber olacak?

Boşver başka ülkeleri. Biz kendimize rezil oluyoruz, ondan haber ver.

Milletvekillerimizde, üzgün olduklarını söylemek, insanları sükünete, aklın yoluna davet etmek gibi gelenekler yok. Önce sümüklü çocuklar gibi ben yapmadım diyecekler. Gerekirse sana tekme tokat girişen, sümüklü, arsız çocuklar gibi. Elinle kendinden uzak tutmaya çalışacaksın ama önce kollarına sildikleri sümükler senin eline bulaşacak diye iğrenirsin, üstelik sen omzundan tutup uzaklaştırırsın, o aşağıdan tekme atar. Bilmem, gözünüzde iyice canlandırabildim mi? Söylediklerinin hiçbir sorumluluk taşır yanı yok. Hem ülkenin geleceğini düşünmeden, sorumsuzca konuşuyorlar, hem de zaten “üstümüzde olan sorumluluğu” başka ülkelere pas atıyorlar.

Biz milletçe aptalı mı oynuyoruz, yoksa hakikaten aptal mıyız, ben anlayamıyorum. Belki de ben aptalım ve ülkemi anlayamıyorum.

Bu son. Şimdilik. İçim kararıyor. Biraz çilek, yeşil erik ve iğdeden bahsedeceğim. Bundan sonra. Belki.

field_of_poppies.jpg

5 Comments

 1. Midemi bulandirdiniz Elif Hanim, sizi hamileyim diye takip ediyordum, birden sumuk, salya diye yazinca gittim kustum. Sumuk yerine, burun akintisi diyemez miydiniz? Puaaahhhhhh :)))

  Konuya geleyim,
  Biz daha ne rezillikler gorecegiz, hem de o rezillikler bir sure sonra bu ‘balik hafizali’ halkim tarafindan da kaniksanacak. Ne diyeyim, balik bastan kokacak!

  Sen igde dedin gittim igdeyi cikardim kilerin gerilerinden (biraz burusuklar ve etsizler ama olsun) kemiriyorum simdi.

 2. Tesbihte hata olmaz derler Acalya. Hem sen soyleyene degil, soyletene kiz. :oP Hamileyim diye takip edilecek blog mu bu ayol????

  Ben igde sevmem aslinda. :o)

 3. Birgun bir essek otlakta otluyormus kafasini kaldirmis bakmis ki cok uzaklardan iki tane kulak gorunuyor essek ‘ ah insallah degildir’ demis, otlanmaya devam etmis, bir muddet sonra kafayi kaldirdiginda bir kurt surati gormus ‘ ah insallah degildir’ demis, otlamaya devam etmis, biraz sonra kurttun govde gorunmus uzatmayim esek ‘ah insallah’ degildir diye diye kurt essegi yemis soylenen o ki ‘a hi a hi ahiiiii’ ordan kalmis 😉

 4. o gençlerin yetiştiği serayı hazırlayanlar, ısıtanlar, toprağı gübreleyenler işte bunlar….o gençlere hem çok kızdım hem de üzüldüm, bir insan nasıl bu kadar canavarlaşabilir 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


eighteen + twenty =